RESULTS: Dirt May 3rd & 4th

Posted · Add Comment

250 Speedway – Friday 5/3/13

  • Modified Feature – 1. Jim Smith / 2. DJ Cline / 3. Rob Melzer / 4. Brock Melzer / 5.Bob Page
  • Super Stock Feature – 1. Jason Jarrett / 2. Steve Wolford / 3. Brandon Welker / 4. Mickey Thorpe / 5. Derick Lewton
  • Pure Stock Feature – 1. Jamie Warner / 2. Scott Richardson / 3. Matt Peckins / 4. Rob Scott / 5. Cody Krebs
  • Compact Feature – 1. Billy Tennant / 2. Robert Frohnapfel / 3. Kenny Fiester / 4. Don Rufener III / 5. Tammy Rufener
  • Modlite Feature – 1. Kenny Meadows / 2. Doug Stanley / 3. Josh May / 4. Josh Baldwin / 5. Ryan Baker
  • Mini Wedge Feature – 1. Philip Bubek / 2. Jacob Ice / 3. Robbie Ledger / 4. Lucas Thomas / 5. Cody Kilpatrick
  • For full results, please visit 250 Speedway’s website.

Attica Raceway Park – Friday 5/3/13

  • Foster Auto Body 305 vs 360 Sprints A Main – 1. Caled Griffith / 2. Butch Schroeder / 3. Dain Naida / 4. Gregg Dalman / 5. Dustin Daggett
  • Summit Racing Equipment Late Model A Main – 1. Rusty Schlenk / 2. Chris Keller / 3. Wayne Maffett Jr. / 4. Cody Schott / 5. Matt Irey
  • Bob Machine Shop Dirt Trucks A Main – 1. Dan Roepke Jr. / 2. Dustin Keegan / 3. Cory Ward / 4. Kyle Cline / 5. Brian Melnek
  • For full results, please visit Attica Raceway Park’s website.

Deerfield Raceway – Saturday 5/4/13

  • Jr. Sprints Feature – 1. Danielle Tuttle / 2. Jacob Eakin / 3. Ryan Boano / 4. Ty Miller / 5. Jonah Walters
  • Jr. Sportsman Feature – 1. Vivian Jones / 2. Brian Toto / 3. Carson Miller
  • Demyan Micros Feature – 1. DJ Furney / 2. Ryan Fredericks / 3. Todd Reusser / 4. Mike Borawiec / 5. Tim Mcvay
  • Chargers Feature – 1. Joe Grzelak / 2. Ted Williams / 3. Angie Grzelak / 4. Jeff Eboch / 5. Larry Rhoads
  • Classics Feature – 1. Maranda Myers / 2. Jim Good / 3. Ken Platt / 4. Terry Ohl / 5. Bob Boano
  • E-Mods Feature – 1. Blaine Heater / 2. Josh Mueller / 3. Roger Hermann / 4. Nicole Hrdlicka / 5. Christian Walker
  • Compacts Feature – 1. Jeremy Ross / 2. Mike Wilson / 3. Nick Groves / 4. Dale Stoner / 5. Josh Palmer
  • 600 Micro Feature – 1. Nick Krchelich / 2. Brian Stivenson / 3. Clay Riney / 4. Scott Scholl / 5. Al Cavoto
  • For full results, please visit Deerfield Raceway’s website.

Fremont Speedway – Saturday 5/4/13

  • Fort Ball Pizza Palace 410 Sprints A Main – 1. Robert Ballou / 2. Levi Jones / 3. Chase Stockton / 4. Scotty Weir / 5. Chris Andrews
  • Fremont Federal Credit Union 305 Sprints A Main – 1. Nate Dussel / 2. John Ivy / 3. Bobby Clark / 4. Paul Weaver / 5. Jason Keckler
  • AAA Auto Club Dirt Trucks A Main – 1. Shawn Valenti / 2. John Ivy / 3. Cory Ward / 4. Jimmy McGrath Jr. / 5. Dan Roepke Jr.
  • For full results, please visit Fremont Speedway’s website.

Hilltop Speedway – Saturday 5/4/13

  • Holmes Tire Late Model Feature – 1. Charlie Duncan / 2. Ryan Markham / 3. Ty Myers / 4. JR Gentry / 5. Brad Malcuit
  • Raceday Photos Modified Feature – 1. Norm Aronhalt / 2. Jesse Wisecarver / 3. Anthony Kinkade / 4. Kevin Morehouse / 5. Robin Duston
  • Street Stock Feature – 1. Brandon Gardner / 2. Kyle Moore / 3. Ryan Wisecarver / 4. Steve Wolford / 5. John Wilson
  • Thompson’s Garage Mini Stock Feature – 1. Brad Hensel / 2. Dustin Daugherty / 3. Jerry Adkins / 4. Billy Parsons / 5. Gary Hensel Jr.
  • Bugs-R-Gone Truck Feature – 1. Kevin Potts / 2. John Large / 3. Tom Garlick / 4. Jim Large / 5. Travis Winterringer
  • Mini Wedge A Main – 1. Phil Bubeck / 2. Blake Morris / 3. Braxton Wilson / 4. Tristen Brown / 5. Chase Settles
  • For full results, please visit Hilltop Speedway’s website.

Sharon Speedway – Saturday 5/4/13

  • Governor Insurance Agency DIRTcar Big-Block Modifieds Feature – 1. Jim Weller Jr. / 2. Jeremiah Shingledecker / 3. Eric Gabany / 4. Dave Murdick / 5. Ricky Richner
  • Barris Supply RUSH Late Models Feature – 1. Dennis Lunger Jr. / 2. Will Thomas III / 3. Eric Wilson / 4. Josh Double / 5. Matt Latta
  • Summit Racing Equipment (E) Modifieds Feature – 1. Joe Watson / 2. Mike Kinney / 3. Alan Dellinger / 4. Jonathan Taylor / 5. Clayton Kennedy
  • Gibson Insurance Agency Stock Cars Feature – 1. Bryan Wagner / 2. Charlie Jasinski / 3. Mike Clark / 4. Paul Davis / 5. Jamie Duncan
  • HTMA/Precise Racing Products Econo Mod Feature – 1. Jeremy Double / 2. Jacob Eucker / 3. Steve Burns, Jr. / 4. Ryan Fraley / 5. Tyler Rhoades
  • Deforest Used Parts Mini Stocks Feature – 1. Ken Koby II / 2. Jim Haefke Jr. / 3. Tim McAninch / 4. Ray Gregory / 5. Scott Gilliland
  • For full results, please visit Sharon Speedway’s website.

Wayne County Speedway – Friday 5/4/13

  • Fisher Performance Sprints Feature – 1. Danny Mumaw / 2. Danny Smith / 3. Dean Jacobs / 4. Andrew Palker / 5. Caleb Helms
  • Lias Tire Late Model Feature – 1. Corey Conley / 2. Ryan Markham / 3. George Lee / 4. Brad Malcuit / 5. Rick Bond
  • Thrifty Muffler Super Stocks Feature – 1. Brandon Gardner / 2. Brandon Craver / 3. Kyle Moore / 4. Shawn Cains / 5. Jeremy Lynch
  • NAPA Auto Parts Modifieds Feature – 1. Larry Holbrook / 2. Chris Basich / 3. Mark Gardiner / 4. Nathan Loney / 5. Jeff Votaw
  • WQKT Mini Stocks Feature – 1. Jason Shaw / 2. Brad Hensel / 3. Doug Hensel / 4. Mitch Reichard / 5. Lester Berry
  • Mini Wedges Feature – 1. Zoe Stafford / 2. Logan Duncan / 3. Billy Dawson / 4. Danny Selway / 5. Tanner McLoughlin
  • For full results, please visit Wayne County Speedway’s website.